Adana Valisi: Yaptıkları güzel hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz

Paylaş
Tarih : 06 Ağustos 2013 - 10:00
Adana Valisi: Yaptıkları güzel hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz

konulu haber 14 defa okunmuş. gösterildi

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için izinsiz gösteri düzenleyen gruplara müdahale sırasında yaralanan 37 polise başarı belgesi verdi.

Coş, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’de düzenlenen iftarda, Adana polisinin, vatandaşa yönelik şiddet içeren hareketleri önlemede, kamu düzenini korumada başarılı hizmetlere imza attığını söyledi.

Kardeş kavgası yaratmak isteyenlerin olduğunu ve polisin bunu yapmak isteyenlere izin vermediğini ifade eden Coş, “Polisimiz şehit verdi, gazi verdi ama kamu düzenini, kamu nizamını bozdurmadı, vatandaşın huzur ve güvenini sarsmadı”dedi.

Coş, kanunların korunması ve yasaların uygulanmasında polisin üzerine düşen görevi yerine getirmeyi sürdüreceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Adana polisi, vatandaşın çalışma özgürlüğünü, istirahat özgürlüğünü, seyahat özgürlüğünü engellemeye çalışan az sayıdaki provakatöre hiçbir zaman izin vermeyecektir. Polisimizin ve jandarmamızın kamu düzenini korumak için, vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlamak için gerektiğinde canı pahasına azimle şevkle heyecanla yılmadan, bıkmadan, usanmadan, korkmadan, çekinmeden her şart altında üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını biliyoruz, görüyoruz. Onları tebrik ve takdir ediyoruz. Yaralanan arkadaşlarımızı kanı pahasına yaptıkları güzel hizmetlerden ötürü başarı belgesiyle takdir ediyoruz. Yaptıkları güzel hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz.”

Vali Coş, konuşmasının ardından, Gezi Parkı olaylarını protesto etmek isteyen gruplara müdahale sırasında yaralanan 37 polise başarı belgelerini verdi.
 
AA

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Deneme
Deneme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel’de Avrupa Konseyi Başkanı Tusk ile ortak basın toplantısı yaptı.  “Bazı ülkeler

Abbas Filistin için BM’den uluslararası koruma istedi
Abbas Filistin için BM’den uluslararası koruma istedi

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Abbas, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’u arayarak, “işler kontrolden çıkmadan”

Almanya’da gizli belgeler PKK’ya sızdırıldı soruşturması
Almanya’da gizli belgeler PKK’ya sızdırıldı soruşturması

Die Welt gazetesindeki habere göre, Sol Partili Federal Milletvekili Katrin Kunert, Türkiye’nin Suriye’deki muhalif gruplara yaptığı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

MAGAZİN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI