Adana Valisi: Yaptıkları güzel hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz

Paylaş
Tarih : 06 Ağustos 2013 - 10:00
Adana Valisi: Yaptıkları güzel hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz

konulu haber 4 defa okunmuş. gösterildi

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için izinsiz gösteri düzenleyen gruplara müdahale sırasında yaralanan 37 polise başarı belgesi verdi.

Coş, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’de düzenlenen iftarda, Adana polisinin, vatandaşa yönelik şiddet içeren hareketleri önlemede, kamu düzenini korumada başarılı hizmetlere imza attığını söyledi.

Kardeş kavgası yaratmak isteyenlerin olduğunu ve polisin bunu yapmak isteyenlere izin vermediğini ifade eden Coş, “Polisimiz şehit verdi, gazi verdi ama kamu düzenini, kamu nizamını bozdurmadı, vatandaşın huzur ve güvenini sarsmadı”dedi.

Coş, kanunların korunması ve yasaların uygulanmasında polisin üzerine düşen görevi yerine getirmeyi sürdüreceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Adana polisi, vatandaşın çalışma özgürlüğünü, istirahat özgürlüğünü, seyahat özgürlüğünü engellemeye çalışan az sayıdaki provakatöre hiçbir zaman izin vermeyecektir. Polisimizin ve jandarmamızın kamu düzenini korumak için, vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlamak için gerektiğinde canı pahasına azimle şevkle heyecanla yılmadan, bıkmadan, usanmadan, korkmadan, çekinmeden her şart altında üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını biliyoruz, görüyoruz. Onları tebrik ve takdir ediyoruz. Yaralanan arkadaşlarımızı kanı pahasına yaptıkları güzel hizmetlerden ötürü başarı belgesiyle takdir ediyoruz. Yaptıkları güzel hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz.”

Vali Coş, konuşmasının ardından, Gezi Parkı olaylarını protesto etmek isteyen gruplara müdahale sırasında yaralanan 37 polise başarı belgelerini verdi.
 
AA

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

THY yönetimine yeni bir isim
THY yönetimine yeni bir isim

TÜRK Hava Yolları, 6 Nisan Pazartesi günü yapılacak genel kurul öncesi, SPK'nın İsmail Cenk Dilberoğlu için uygunluk

'Çocuk benden değil' deyip hamile eşini öldürdü
'Çocuk benden değil' deyip hamile eşini öldürdü

Konya'da 35 yaşındaki Ali Coşkun, evi terk eden aynı yaştaki 4 aylık hamile eşini 'O çocuk benden değil’ diyerek tabancayla

Genç muhasebecinin organları bağışlandı
Genç muhasebecinin organları bağışlandı

Bodrum'da bir trafik kazasında yaralanan Fatma Kılıç'ın beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine ailesi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

MAGAZİN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI