Başbakan Erdoğan’dan Hakan Fidan’la ilgili dış basında çıkan haberlere yanıt

Paylaş
Tarih : 23 Ekim 2013 - 10:30
Başbakan Erdoğan’dan Hakan Fidan’la ilgili dış basında çıkan haberlere yanıt

konulu haber 129 defa okunmuş. gösterildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kosova’ya hareketinden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la ilgili dış basında çıkan haber ve yorumlara yanıt veren Erdoğan, “Önümüze somut bir belge konulmadıkça arkadaşlarımızı yedirmeyiz” dedi. İşte Erdoğan’ın açıklamaları:

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN
TBMM’DE BAŞÖRTÜSÜ
Bu konuyla ilgili Meclis Başkanımızın da açıklaması var. Şartlar buna müsaittir. Milletin seçtiği vekiller parlamentoda görev ifa edebilirler. Tavrımız nettir, başından beri destekliyoruz, desteklemeye devam edeceğiz.
HAKAN FİDAN İLE İLGİLİ YORUMLAR
Ağzı olan konuşur. İsrail açıklamasını yaptığına göre biz de o açıklamaya inanmak durumundayız. Farklı ülkelerden farklı açıklamalar da bize gönderiliyor. Biz kendi bürokratlarımızı, arkadaşlarımızı kimseye yedirmeyiz. Arkalarında oluruz, bunlar bizim yol arkadaşımızdır. Herhangi bir belge önümüze gelmedikten sonra gazeteler yazdı, şu söyledi, bu söyledi diye tavır almayız.
AB İLE İLİŞKİLER
Gecikmeli de olsa 22. fasılla ilgili karar olumlu bir adımdır. Ama bizim için yeterli değildir. Çok daha hızlı adımların atılması gerekir. Kaybedilmiş çok büyük bir zaman var. 15 fasıl daha sonra 35 fasıla çıkarıldı, böyle de bir vaka var. Müzakereci ülkeler olarak liderlerin katıldığı süreçten liderlerin katılmadığı sürece girdik. Ama Fransa’nın, Sarkozy dönemini kast ediyorum, müdahalesi bu süreci olumsuz etkiledi. Hollande’ın seçilmesiyle bu süreç son bulmuş gibi görünüyor. Bundan sonraki süreçte Bayan Merkel’in de olumlu yaklaşacağını zannediyorum. 3 faslı Almanya’nın dönem başkanlığında açtık. Ben inanıyorum ki bundan sonraki süreçte daha olumlu yaklaşımlar sergilenecek.
ANAYASA ÇALIŞMALARI
4 partinin mutabık kaldığı maddelerle ilgili, bunları Meclis’ten geçirelim, komisyon çalışmaları devam ettirsin dedik. Buna tabii yanaşılmadı. Üzerinde mutabık kalınan şimdi 60 madde var. Sayın Kılıçdaroğlu, bunları Meclis’ten geçirebiliriz dedi. Eğer mutabıksak CHP ile birlikte bu 60 maddeyi gerçirelim. Ben arkadaşlarıma bu noktada herhangi bir şart kabul etmiyoruz dedim. Biz anayasa maddeleri üzerinde çalışma yapacağız. Başka şeyi konuşmuyoruz, dolayısıyla herhangi bir şart ileri sürmeden görüşmeye varsalar yola devam ederiz.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

YGS sonuçları açıklandı!
YGS sonuçları açıklandı!

ÖSYM’den alınan bilgiye göre, sınava 1 milyon 895 bin 476 aday başvurdu,  bu adaylardan 57 bin 742’si sınava girmedi. Sınavı geçerli sayılan

Sınavın daha rahat bir ortamda yapılması için çalışıyorlar
Sınavın daha rahat bir ortamda yapılması için çalışıyorlar

  ÖSYM Sınav Merkezi Adana İl Temsilciği devir teslim törenine katılan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, yeni sınav sistemi konusunda çalışma

İyimser ve sabırlı olun
İyimser ve sabırlı olun

Prof. Dr. Benal İnceer, Karataş Lisesi öğrencilerine, İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda üniversiteye giriş sınavı öncesi kaygıyla

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

MAGAZİN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI