İşte Kamer Genç’in son provokasyonu

Paylaş
Tarih : 30 Temmuz 2013 - 14:15
İşte Kamer Genç’in son provokasyonu

konulu haber 20 defa okunmuş. gösterildi

Zaman zaman yaptığı açıklamalarla karşısındaki insanı çıldırtan Kamer Genç, dün yine iş başındaydı. Genç, Tunceli Pülümür’de bir provokasyon peşindeydi. Genç’e buradan ekmek çıkar mı bilinmez ancak CHP’li vekil BDP’lilerden intikam aldığını düşünüyor. Nasıl mı?İşte Kamer GençÖmer Süt’ün analizi

Geçtiğimiz hafta Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde düzenlenen Düzgünbaba Anma etkinliğine katılan CHP’li vekiller CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ve Hüseyin Aygün, BDP’li bir grup tarafından protesto edilmiş, Kamer Genç olay esnasında yaptığı açıklamada, beni AK Partililer de yuhalıyor siz de yuhalıyorsunuz. AK Partililerle beraber hareket ediyorsunuz.” eleştirisinde bulunmuştu. 

MEMLEKETİNDEN ‘YUH’LANAN GENÇ BU YOLLA İNTİKAM MI ALDI?

Kamer Genç, Tunceli’nin Pülümür Vadisi içindeki Alacak Mevkisi’nde vadinin her iki yakasının tepelerine asılan PKK flamalarının olduğu bölgeyi gazetecilere göstermesi yeni bir provokasyon olarak yorumlandı. CHP’li Genç bu olayla adeta geçtiğimiz hafta BDP’liler tarafından yuhlanmasının intikamını alır gibiydi. 

Genç, PKK flamalarının uzun zamandır bölgede bulunduğunu, hiç kimsenin gidip sökemediğini iddia etti. Hükümetin, Suriye sınırı içinde PYD bayrağının asılması nedeniyle Dışişleri Bakanlığı’nı devreye sokarak bayrağı indirdiğine dikkat çeken Kamer Genç, “Peki buradaki bayrakları neden indiremiyorlar? Yoksa barış süreci, egemenliği PKK’ya mı bırakmak mı?” diye sordu. 

SEN DE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI DEĞİL MİSİN?

Ancak yeri geldiğinde mangalda kül bırakmayan Kamer Genç’in unuttuğu bir şey vardı: O da bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıydı.

Biz de haber7 olarak Genç’e şu 5 kritik soruyu yöneltiyoruz:

-Tunceli’nin kronik milletvekili olan Kamer Genç, neden bu konuyu provokasyon ya da siyaset malzemesi yapar?

-Acaba Genç, devlet görevlilerini beklemeden o bayrağı kendisi indirtemez miydi?

-Her seferinde Tunceli’de çok güçlü olduğunu, Tunceli halkının kendisini çok sevdiğini söyleyen CHP’li Genç o flamayı indirtecek güce sahip değil mi acaba? 

-Yetkililerin bu PKK flamasından haberdar olduğunu ve buna Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın göz yumduğunu iddia eden Kamer Genç, bunu hangi somut gerekçelere dayandırıyor?

-PKK flamasının uzun süredir orada asılı olduğunu dillendiren Kamer Genç, bunu göstermek için neden dünü bekledi?

[email protected]

Haber7
Kaynak : Haber7.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Atina Türk akımına geldi
Atina Türk akımına geldi

Başbakan Davutoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias’ı Dolmabahçe Ofisi’nde kabul etti. Kotzias’ın ziyaretinde Kıbrıs

İşte CHP ve HDP’nin arkasındaki o Yahudi şirketi
İşte CHP ve HDP’nin arkasındaki o Yahudi şirketi

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, son dönemde söylem benzerliğiyle dikkat çeken CHP ve HDP’nin arkasındaki gücü deşifre

AK Parti‘nin elindeki son ankette partilerin oyu
AK Parti‘nin elindeki son ankette partilerin oyu

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, HDP’nin barajı aşması için yürütülen çalışmalara değindi, ellerindeki son anket sonucunu açıkladı. Halkların

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

MAGAZİN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI