TOKİ’nin indirim kampanyasına rekor katılım

Paylaş
Tarih : 12 Mayıs 2013 - 13:15
TOKİ’nin indirim kampanyasına rekor katılım

konulu haber 215 defa okunmuş. gösterildi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) konut ve iş yeri alıcıları için başlattığı indirim kampanyasına katılım, geçen yıla göre neredeyse ikiye katlandı.TOKİTOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlatılan yılın ilk indirim kampanyası, bankaların kredi faizlerini düşürmesiyle büyük ilgi görüyor.

Geçen yıl düzenlenen indirim kampanyasına, 12 iş gününde 3 bin 704 başvuru gerçekleşmişti. Bu yıl ise başvuru sayısı iki katına yaklaşırken, aynı dönemde 5 bin 729 kişi indirimden yararlanmak için başvurdu.

İndirim kampanyasında son günler

TOKİ’nin konut ve iş yeri alıcılarının yoğun talebi üzerine düzenlediği kampanya, 17 Mayıs’ta sona erecek. Yetkililer, bu tarihe kadar başvuru sayısının daha da artmasını beklediklerini bildirdi.

Kampanyada, hak sahiplerine peşin ve 3 ay vadeli olmak üzere iki ödeme alternatifi sağlanıyor. Buna göre, borcunu peşin kapatanlar yüzde 20, 3 ay vadeli eşit taksitler halinde kapatanlar ise yüzde 17 indirimden yararlanıyor. İndirimden faydalanmak isteyenler, konut kredisi de kullanabiliyor.

Konut ve iş yeri sahipleri, 17 Mayıs’a kadar satış işlemlerini gerçekleştiren bankalara başvurabilir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında, indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirimden yararlanacak alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla yükümlü oldukları taksitlerini yatırmaları gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2011 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2011 sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri devam eden konut ve iş yeri sahipleri yararlanabiliyor. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler ile “Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı Projeleri” ise indirim kampanyasına dahil edilmedi.

Her yıl erken ödeme kampanyası düzenliyor

TOKİ, hem kaynak ihtiyacını karşılamak hem de borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyen vatandaşların taleplerine yanıt vermek için her yıl erken ödeme indirim kampanyası düzenliyor. İndirim oranları belirlenirken, enflasyon oranlarıyla bankaların kredi faiz oranları dikkate alınıyor.

İdarenin konut ve iş yerleri için uyguladığı 2013 indirim kampanyası hakkında “www.toki.gov.tr” adresinden ayrıntılı bilgi edinilebiliyor.
Kaynak : Haber7.com

Daha önce Aranılan Kelimeler

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

5 ilde bir ayda satılan konut sayısı
5 ilde bir ayda satılan konut sayısı

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’dan oluşan Doğu Marmara bölgesinde geçen ay 4 bin 690 konut satış sonucu el değiştirdi. Bunu paylaş:TwitterFacebookGoogleE-posta

‘Asrın projesi’nde önemli adım!
‘Asrın projesi’nde önemli adım!

‘Asrın Projesi’ olarak nitelendirilen, dünyada ilk kez uygulanacak deniz boru hattı ile adaya su sağlayacak ‘KKTC Su Temin Projesi’nde,

50 yıllık sorun çözüldü, vatandaş akın etti
50 yıllık sorun çözüldü, vatandaş akın etti

Okmeydanı’ndaki 50 yıllık tapu sorununun çözülmesinin ardından Okmeydanı sakinleri tapularını almak için belediyeye akın etti. Bunu paylaş:TwitterFacebookGoogleE-posta

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

MAGAZİN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI