Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneğinin aktifliğine katılan Doğan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Biz Abdullah hocayla şampiyonluklar yaşadık, kupalar kazandık. Planımız tıpkı süreci tekrarlamak, tekrar muvaffakiyetler elde etmek. Hocanın da bizim de aklımızdaki nokta bu. İnşallah tüm topluluk şampiyon olduğumuz yıl üzere tekrar bir ortaya gelerek taraftarlarımızla, derneklerimiz ve idaremizle tıpkı çizgide durarak yine Trabzonspor’u tepeye taşımak gayemiz.” diye konuştu.
Son günlerde Merkez Hakem Şurasına yönelik gündeme de değinen Doğan, “Pendik maçından sonra açıklama yapmıştım. Birebir niyetlerim devam ediyor, hiçbir şey değişmedi. Umarım onlar da ulusal ortadan sonra daha formda gelmişlerdir. Zira kimi yanlışların aslında yanılgı olmadığı, birtakım şeylerin görülüp verilmediğini düşünüyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte bunları yaşamayacağız. Söylediklerim yalnızca bizim için değil bilhassa başta tüm Anadolu kulüpleri için söylüyorum. Bu yanılgıların yaşanmadığı bir periyot olmasını temenni ediyorum.” sözlerini kullandı.
Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği Başkanı İsmail Turgut Öksüz de “Derneğimiz, 1999 yılından itibaren Trabzonspor’un tek delege derneğidir. Üniversiteli Trabzonlular Birliği ve gençlik kollarından oluşan en güçlü sivil toplum kuruluşuyuz. Bizim gayemiz gençler. Bundan sonra da gençler ile bir arada, Trabzonspor’a hizmet etmek istiyoruz. Trabzonspor’a İstanbul’dan hizmet etme emelimiz var. Trabzonspor’un birlik ve beraberliğini sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Daha sonra bordo-mavili taraftarların sorularını cevaplayan Ertuğrul Doğan, gelir getirecek değerli projeler yaptıklarını kaydederek, “Trabzonspor’un iktisadının acil olarak sürdürülebilir hale getirilmesi gerekiyor. Kulübün geliri, masrafının yarısını karşılamıyor. Ben bu sorunların tamamını bilerek buraya geldim. Çalışmalarımız devam ediyor. Gayrimenkullerimizi değerlendirmeye çalıyoruz.” biçiminde konuştu.